ТРУСКАВЕЦЬ

Сучасний герб Трускавця Територія сучасного Трускавця, як свідчать археологічні знахідки, була заселена ще в сиву давнину. Свою назву, на думку вчених, поселення отримало від старослов'янського імені Трушко.

У X-XI столітті ця територія входила до складу Київської Русі, а після її розпаду - до Галицького та Галицько-Волинського князівств.

У XIV столітті князівські землі загарбала феодальна Польща і Трускавець став власністю шляхти.

З 1772 року Трускавець, як і вся Галичина увійшов до складу Австрійської імперії.

В 1827 році в Трускавці було споруджено приміщення для перших ванн, оскільки тоді вода використовувалась виключно для мінеральних купелей.

У 1833 році львівський фармацевт і хімік Теодор Торосевич провів дослідження вод трускавецького родовища, зокрема “Нафтусі”. Трускавець здобув славу одного з провідних курортів тогочасної Європи. Його фактори за своїми лікувальними властивостями не поступалися таким відомим курортам Європи, як Віші, Баден-Баден, Карлові Вари.

З 1860-х рр. курорт, що належав Австро-Угорщині, був переданий в оренду акціонерному товариству, а потім належав приватним особам.

З 1911 року курорт переходить в руки акціонерної спілки, яку очолює Раймон Ярош. Він розпочинає роботу по європеїзації курорту. Це приводить до напливу відпочивальників. У 1913 році Трускавець відвідує понад 5 тис. осіб. Тоді ж за успіхи у розвитку лікувальної бази, будівництві та благоустрою Трускавець нагороджується Великою золотою медаллю.

У 1919 році польські війська окуповують Галичину і в т. ч. Трускавець. Серед героїв боротьби проти окупантів є і трускавчани, члени УВО-ОУН В. Білас і Д. Данилишин.

З 1921р. по 1939р. Трускавець належав Польщі, тоді ж були побудовані бальнеолікарня, бювети і павільйони мінеральних джерел, приватні готелі і пансіонати. Курорт функціонував тільки у літній сезон, лікування здійснювалось приватнопрактикуючими лікарями.

В 1939р. на базі приватних готелів і пансіонатів було відкрито 8 санаторіїв (1500 місць).

З липня 1941 по серпень 1944 року Трускавець окуповують німецько-фашистські війська.

З 1945 року курорт відновлює свою роботу.

У 1947 році Трускавець отримує статус міста. В цьому ж році поряд із бальнеологічним лікуванням почали застосовувати теплолікування у вигляді аплікацій озокериту (з Бориславського родовища).

У 1952 - стає містом обласного підпорядкування, а згодом і всесоюзним курортом.

З 1965 по 1990 роки Трускавець розвивається за єдиним генеральним планом забудови міста. В цей період будується ще 10 нових санаторіїв, реконструюються і добудовуються старі.

За підсумками роботи у 1999 році Трускавець визнається кращим курортним центром України. Відзнакою цієї Всеукраїнської номінації є "Кришталевий лелека".